Proč vaše firma potřebuje video?

Video je stále oblíbenější formát prezentace. Začněte jej využívat i vy! V článku si popíšeme proč.
Scroll

Proč by měla mít vaše firma video?

V dnešní zrychlené době, kdy čas jsou peníze, je těžké potenciálního klienta přinutit, aby se zastavil a přečetl si, co mu nabízíte. Proto je video skvělým nástrojem, jak na svoji firmu upozornit. Průzkumy ukázaly, že lidé zůstávají na webu, který obsahuje video o celé 2 minuty déle. Vizuální prezentace je výrazně efektivnější než ta textová. Nejen, že je rychlejší a šetří klientův čas, zároveň je i zajímavější a lze ji konkrétně zacílit, tak obsahově, ale i esteticky a za použití emocí. Klient se tak spíš podívá na minutové video, které se mu zaryje do paměti, než aby četl dvou stránkový text. To je vaše šance se odlišit, být unikátní a propojit video s vaší značkou tak, že na vás potenciální klient už nezapomene.

video pro skoly, vyukove video
story image video

Příběh a emoce

Je důležité znát své klienty a zvolit si způsob, jakým chcete svůj produkt nebo službu komunikovat. Obecně příběh prodává! Jak ho uděláte zajímavý? Na jaké emoce cílíte? Má být obsah motivační, zábavný nebo dojemný? Co chcete aby divák po shlédnutí vašeho videa udělal? Jak propojit video s vaší korporátní identitou tak, aby bylo vždy spojováno s vaší firmou?


Jaký účel má vaše video mít?

Jedná se o reklamu, představující celou vaši firmu? Nebo o produktové video představující vaši službu nebo výrobek? Při shlédnutí takového videa se pravděpodobnost nákupu zvyšuje o více než 60%!


produktove video, tvorba videa
firemni video, vyroba videa

Jsou vaše účely spíše marketingové a tak chcete video do newsletteru nebo na sociální sítě? Sledujte aktuální trendy a posouvejte se na platformy, které pro vás dávají smysl a kde je video formát, který zaujme nejvíc. Od reklamy na Youtube přes příspěvky na Instagramu nebo Facebooku až na přední stránky Google. Virální video je nejlepší způsob marketingu, který vám přinese miliony zákazníků.


Je možné, že potřebujete video také z interních důvodů: proškolení zaměstnanců o nových produktech a technikách, online video konference nebo informace o bezpečnosti práce. Pokud máte velkou firmu, jistě zjistíte, že jednorázově investovat do jednoho videa vám ušetří spoustu času i peněz a vyplatí se víc, než každého nového zaměstnance individuálně proškolovat.

Video jedině od profesionálů


Doporučujeme se s tvorbou takového videa obrátit na profesionály, kteří vědí, co dělají - jak technicky a řemeslně, tak konceptuálně.

Pokud firma neinvestuje do kvalitní prezentace svého produktu, tak to vzbuzuje dojem, že neinvestovala ani do kvality samotného produktu.


My vám v Collective production vytvoříme video na míru, podle potřeby vaší firmy, které bude konkrétně cílit na vaše potenciální klienty. Pojďme se sejít a společně vymyslet, jak může být vaše firma ještě úspěšnější! Napište nám přes náš formulář

A jak natáčení videa vypadá?

napsala Charlotte Vacková