Freefly MōVI M10 Gimbal
Máme ho a sme nadšení

MoVi gimbal

Měsíce uvažování o naší další investici. Dny trávené testováním různých stabilizátorů, a návštěvy veletrhů s filmovou technikou. Nakonec to vyhrál MoVi gimbal, který bezkompromisně splnil naše očekávání a ještě jen splní. Důvodů proč gimbal a proč MoVi od FreeFly systems bylo několik.

Nejprve jsme hledali alternativu k našemu stabilizačnímu systému Steadicam, který náš kameraman Cary Hubbs používa s jeho kamerou Canon C300 Mark II. Cary testoval gimbal od DJI a výsledek byl ten, že byl potřeba Easy Rig, protože systém byl těžký. Milan Dziak náš druhý kameraman sháněl pro svoji kameru Sony FS5 taky stabilizátor, který bychom mohli používat spolu s bruslemi a hledat nové možnosti filmování. Dalším důvodem bylo mít stabilizátor tak v Praze jako i na Slovensku, kde působíme taky. Milan se rozhodl, že navštíví veletrh v Polsku, kde dostal výhodnou nabídku na gimbal od FreeFly systém - MoVi . Otázkou bylo jakou velkost.

Good morning Prague #shooting #gimbal #movigimbal @freeflysystems #mōvi #pragueshooting #collectiveproduction #promovideo #corporateshoot

A photo posted by Collective Production (@collective_production) on

FS5 a C300 MkII mají rozliční tvar a velkost a jedině MoVi M10 splňovala kritérium váhy a dostatečné kapacity pro obě kamery. Proto netrvalo dlouho a Milan se mohol poprve přehánět na bruslích a zkoušet spiny a nájezdy s novým gimbalem.

První použití

První projekty, ve kterých jsme MoVi využili, bylo korporátní video pro Medtronic a propagační video pro Prague Airport Transfers. Natáčení videa probíhalo s gimbalem celkem svižně, kdy balancovaní trvalo asi jenom 20 minut. Bližší dojmy z natáčení a z práce s gimbalem vám Milan rozpoví brzy, ale už teď víme, že naš Collective Production získal silnou zbraň – gimbal operátora na bruslích.

Aby sme nejenom psali, podívejte se na behind the scenes video z natáčení gimbalem…